O sdružení

Nacházíte se: O sdružení > O sdružení

Dne 22.4.2008 bylo založeno občanské sdružení Kooperativní skupina pro neuroendokrinní nádory. Členy tohoto občanského sdružení se mohou stát odborníci, kteří se zabývají diagnostikou, terapií nebo výzkumem neuroendokrinních nádorů. Kooperativní skupina úzce spolupracuje s evropskou organizací ENETS a Českou onkologickou společností.

Občanské sdružení navazuje na činnost dřívější tzv. Karcinoidové skupiny, která byla ustavena 22.6.1998 v Praze. Jejím cílem bylo sjednotit diagnostické a léčebné postupy, navázat mezioborovou spolupráci, podílet se na klinických studiích, vytvořit konzultační centra a prosadit tzv. II.čtení histopatologických nálezů. Tato skupina se přetvořila do podoby současného občanského sdružení.

Jednou z našich prvních aktivit bylo vytvoření webových stránek neuroendokrinni-nadory.cz s informacemi pro nemocné i pro odborníky. Na výstavbě stránek se zejména podíleli v abecedním pořadí: MUDr. Oldřich Louthan, Prof. MUDr. Václav Mandys, CSc., MUDr. Milana Šachlová, CSc. et PhD.

IČ: 22681345
Bankovní spojení: 43-2329570227/ 0100